fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radny może stracić pracę w urzędzie za nagrywanie wójta - wyrok WSA

Adobe Stock
Rada powinna wykazać związek przyczynowo-skutkowy między argumentami radnego a zdarzeniami, które legły u podstaw wniosku pracodawcy.

Rada Powiatu Ełckiego odmówiła zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Tomaszem B. (imię fikcyjne). Z wnioskiem takim zwrócił się wójt jednej z gmin, gdzie w urzędzie zatrudniony był radny. Zarzucał mu nieprzestrzeganie czasu pracy, regulaminu pracy i zasad współżycia społecznego w zakładzie pracy. Wskazał też na utratę zaufania z powodu nagrywania przez radnego rozmów pracodawcy.

Konieczność meldowania kilku przełożonym

W uzasadnieniu swojej uchwały rada powiatu stwierdziła, że motywem rozwiązania stosunku pracy są zdarzenia polityczne oraz zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu. Wskazano, że z wyjaśnień złożonych przez niego, które są przekonujące, wynika, że był on namawiany do kandydowania w wyborach samorządowych w 2018 r. z komitetu wyborczego, którego przedstawicielem prywatnie był wójt gminy.

Jak podkreślono, Tomasz B. pełni funkcję radnego już po raz kolejny i w każdych wyborach samorządowych ma duże poparcie...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA