fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Odpady: można nałożyć na spółkę obowiązek przyjmowania śmieci - wyrok WSA

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Narastające problemy z gospodarką odpadami, powodują, że próbuje się je rozwiązać nie tylko poprzez rosnące ostatnio lawinowo podwyżki opłat, ale również wprowadzając rozwiązania prawne.

28 stycznia 2019 r. Sejmik Województwa Pomorskiego przyjął aktualizację Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa, opracowany przez zarząd województwa. Znowelizowana ustawa o Inspekcji Ochrony Środowiska, nakładająca na sejmiki województwa obowiązek wyznaczenia i utworzenia miejsc dla zatrzymanych transportów odpadów, dawała na to sejmikom sześć miesięcy.

Zatrzymanie pojazdu

Zgodnie z art. 24a ust. 1 i 2 ustawy o odpadach, w razie naruszenia szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, przewozu odpadów do nieuprawnionego odbiorcy czy naruszeniu przepisów o międzynarodowym, pojazd wraz z odpadami może być zatrzymany przez Krajową Administrację Skarbową, Straż Graniczną, Policję, Inspekcję Transportu Drogowego oraz organy Inspekcji Ochrony Środowiska. Taki zatrzymany pojazd wraz z odpadami, jest kierowany do najbliższego miejsca wyznaczonego w wojewódzkim planie gospodarki odpadami, spełniającego warunki magazynowania odpadów.

Czytaj też: Co z...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA