fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Macron: Orban widzi we mnie przeciwnika? Ma rację

AFP
- Jeśli chcą widzieć we mnie swojego głównego przeciwnika, mają rację - powiedział Emmanuel Macron komentując wtorkowe spotkanie premiera Węgier Viktora Orbana i szefa włoskiego MSW Matteo Salviniego.

Wcześniej Orban i Salvini (ten drugi jest wicepremierem Włoch, szefem MSW i liderem skrajnie prawicowej Ligi) oskarżyli Macrona o to, że ten "wygłasza kazania pod adresem obcych rządów" ignorując jednocześnie prośby Rzymu o pomoc w uporaniu się z falą imigrantów docierających do Italii.

Orban ocenił z kolei, że Macron, który chce stworzyć centrową koalicję przed wyborami do PE, stoi na czele "sił europejskich, które wspierają imigrację" i "chce wysadzić Europejską Partię Ludową (do której należy Fidesz Orbana), tak jak wysadził francuski system partyjny" (ugrupowanie Macrona, En Marche, w wyborach parlamentarnych z 2017 roku zdominowało parlament kosztem tradycyjnych partii lewicy i prawicy).

W odpowiedzi Macron, przebywający z wizytą w Danii stwierdził, iż "jeśli Orban i Salvini są zdania, że nie odda on pola nacjonalistom i tym, którzy ich wspierają, to mają rację".

 

Źródło: politico.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA