fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Niemcy: Analfabetyzm uniemożliwia uchodźcom znalezienie pracy

AFP
Niemiecki Związek Miast i Gmin chcą przedłużenia obowiązku szkolnego do 25. roku życia dla uchodźców. Proponowana zmiana związana jest ze znacznym odsetkiem analfabetów wśród migrantów.

O problemie pisze "Neuen Osnabruecker Zeitung". W swojej informacji powołuje się na słowa przewodniczącego Niemieckiego Związku Miast i Gmin Gerda Landsberga.

Przewodniczący organizacji poinformował, że młodzi uchodźcy mają praktycznie zablokowaną możliwość znalezienia pracy z powodu braku znajomości języka. Landsberg zaapelował również do rządu, by zwiększono budżet na proces integracji uchodźców w gminach i powiatach.

Federalny Urząd Pracy przekazał informacje, z których wynika, że od 10 do 15 proc. migrantów znajdzie w Niemczech pracę w ciągu jednego roku, po pięciu latach będzie to tylko połowa z nich. O problemie ze znalezieniem pracy przez uchodźców pisał kilka dni temu "Sueddeutsche Zeitung". "Uchodźcy nie są skuteczną odpowiedzią na brak wykwalifikowanej siły roboczej w Niemczech" - napisał dziennik.

Obecnie prawie pół miliona uchodźców jest zarejestrowanych w Niemczech jako osoby poszukujące pracy.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA