fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Niemcy będą sprawdzać IQ uchodźców

AFP
Minister odpowiedzialny za sprawy wewnętrzne we władzach Saary (jeden z niemieckich landów) Klaus Bouillon w rozmowie z "Rheinische Post" zapowiedział rozpoczęcie przeprowadzania testów inteligencji wśród przybywających do tego landu uchodźców.

- Chcemy rozpocząć program pilotażowy, w ramach którego będziemy przeprowadzać testy inteligencji, aby poznać mocne strony uchodźców i zdobyć informację na temat tego, czego powinniśmy ich uczyć - wyjaśnił Bouillon. Minister podkreślił, że program ma na celu przyspieszenie integracji uchodźców z niemieckim społeczeństwem.

Według słów niemieckiego polityka ok. 600-700 uchodźców zgłosiło się na ochotnika do udziału w tym programie. - Zamierzamy współpracować z Federalną Agencją Zatrudnienia i innymi specjalistami ds. zatrudnienia - podkreślił Bouillon.

Pomysł polityka CDU nie spodobał się jednak lokalnym przedstawicielom SPD. - To złe podejście, które nie świadczy o inteligencji pomysłodawcy - stwierdziła Petra Berg, sekretarz generalna SPD w Saarze. Jej zdaniem uruchomienie projektu zakładającego przeprowadzanie testów inteligencji "wzmocni stereotypy (dotyczące uchodźców) i może stać się źródłem dyskryminacji".

- Inteligencja nie jest czymś, co można w prosty sposób zbadać - zaznaczyła.

W 2015 roku do Niemiec przybyło ok. 1,1 mln uchodźców.

Niemiecki rząd zamierza wprowadzić prawo, które będzie pozwalało na wydalenie z kraju imigrantów odmawiających integracji z niemieckim społeczeństwem.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA