fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Rośnie liczba sporów o samochód zastępczy

Fotolia
Na sporach między wypożyczalniami samochodów a towarzystwami tracą poszkodowani w kolizjach i wypadkach komunikacyjnych.

Rośnie liczba sporów o samochód zastępczy, którego wynajem powinien być refundowany z polisy OC sprawcy wypadku. Taki pojazd należy się poszkodowanemu na czas naprawy jego samochodu. W 2017 r. do sądów trafiło prawie 30 tys. spraw dotyczących aut zastępczych, dla porównania – dwa lata temu było ich 18 tys. To tylko wierzchołek góry lodowej. Nie wszystkie spory trafiają przed oblicze Temidy.

Zaniżane wypłaty

Wypożyczalnie uważają, że winni są ubezpieczyciele. – Poszkodowany, który sam rozmawia z ubezpieczycielem o użyczeniu auta, bardzo często spotka się z zaniżaniem liczby dni wynajmu auta – mówi Damian Kuraś, rzecznik kancelarii odszkodowawczej EuCO, dysponującej wypożyczalnią samochodów Eucocar. – Ponadto towarzystwa ustalają nierealnie krótkie terminy naprawy pojazdu. Zakładają, że mechanicy zajmą się autem od ręki, a części zapasowe będą już na miejscu. W rzeczywistości warsztaty potrzebują na naprawę nawet kilku lub kilkunastu dni więcej, niż przewidział u...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA