fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Likwidacje szkód z OC mogą trwać dłużej - projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych

Fotolia
Więcej informacji dla poszkodowanych, zasady składania reklamacji i przedłużania oraz zakończenia ubezpieczenia zawiera projekt nowelizacji.

Zmiany te przewiduje przygotowana przez Ministerstwo Finansów obszerna nowela ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Informacje i pouczenia

Ma być określony jednolity standard pouczenia o możliwości złożenia reklamacji oraz dochodzenia roszczeń na drodze sądowej w sprawach ubezpieczeniowych.

– Z naszej praktyki widzimy, że klienci po lekturze obecnego przepisu myślą, że przysługuje im wyłącznie skierowanie sprawy do sądu, tymczasem mają przecież prawo do złożenia reklamacji, a następnie wystąpienia do rzecznika finansowego – więc to dobra propozycja – ocenia Marcin Jaworski z biura RF.

Teraz zakład ubezpieczeń powiadamia ubezpieczonego o zgłoszonym roszczeniu o odszkodowanie, ale już nie o jego uznaniu czy zawarciu ugody. Dla ubezpieczonego jest to informacja istotna. Po zmianie zakład będzie informował także o wypłacie odszkodowania. Może się to okazać ważne, np. w ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA