fbTrack
REKLAMA

Ubezpieczenia i odszkodowania

Ubezpieczenie na życie dla osób starszych - MetLife START55

Ubezpieczenia na życie stają się coraz popularniejsze. Wydawać by się mogło, że taki stan rzeczy wynika przede wszystkim ze wzrostu świadomości ludzi młodych. Niekoniecznie, ponieważ także osoby dojrzałe chcą zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich najbliższych na wypadek nieprzewidzianego zdarzenia. Stąd też na rynku pojawiają się polisy adresowane specjalnie do nich.

MetLife START55

Polisa MetLife START55 to produkt skierowany do osób, które ukończyły już 55 rok życia i chciałyby zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje, a także najbliższych. Ponadto polisa ta zapewnia wsparcie na wypadek choroby lub po wypadku. W przypadku śmierci ubezpieczonego MetLife wypłaci pieniądze jego rodzinie. Co prawda nie ukoją one bólu po stracie ukochanej osoby, jednakże pomogą na nowo ułożyć sobie życie.

Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta aż do ukończenia 75 roku życia. Istotny jest jednak zakres polisy. Mianowicie ochrona nie jest ograniczona w sposób wiekowy. Ponadto to ubezpieczony wybiera konkretny zakres polisy, w zależności od swoich potrzeb.

Dzięki tego rodzaju możliwościom, każdy ubezpieczony może poczuć się spokojnie i mieć pewność, że nawet w razie nieprzewidzianego zdarzenia zachowa niezależność finansową.

Jakie są dodatkowe opcje w ubezpieczeniu MetLife START55?

Ubezpieczenie MetLife START 55 oferuje również możliwość wyboru licznych opcji dodatkowych. Są one niezwykle istotne z punktu widzenia bardziej wymagających klientów, którzy chcą zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa swoim najbliższym.

Ubezpieczenia rentowe z tytułu niezdolności do samodzielnej egzystencji zapewnia możliwość otrzymywania comiesięcznego świadczenia w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia po wypadku lub chorobie utrudni samodzielne funkcjonowanie. Co ważne, pieniądze będą wypłacane przez 10 lat, a gdyby okazało się, że po tym okresie ubezpieczony nadal nie jest samodzielny, wówczas może otrzymać jednorazowo sumę w wysokości sześciu miesięcznych świadczeń.

Interesującą propozycją jest także ubezpieczenie na wypadek diagnozy nowotworu złośliwego i innej zmiany nowotworowej. W przypadku wykupienia tego rodzaju ochrony MetLife dokona jednorazowej wypłaty, której wysokość będzie uzależniona od rodzaju nowotworu.

Dla wielu osób w starszym wieku przydatne może okazać się ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji i operacji po wypadku lub chorobie. Dzięki niemu MetLife wypłaci pieniądze w przypadku pobytu szpitalu, który trwa co najmniej 4 dni. Ponadto jeżeli konieczna będzie operacja, wówczas można otrzymać dodatkowe pieniądze.

Ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa wskutek NW również może okazać się bardzo przydatne dla niektórych osób. Ubezpieczony otrzyma jednorazową wypłatę, jeśli po wypadku nie wróci do pełnej sprawności i lekarz stwierdzi trwałe inwalidztwo. Przy poważniejszych urazach MetLife wypłaci również inne świadczenia. Szerzej na ten temat można przeczytać w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Niektórzy są także zainteresowani pomnażaniem swoich oszczędności. Dla takich klientów MetLife przygotował możliwość otwarcia rachunku dodatkowego, który pozwala na inwestowanie środków finansowych w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe.

Co ważne, istnieje również możliwość kontynuacji ochrony ubezpieczeniowej. Ma ona miejsce w przypadku śmierci lub całkowitego i trwałego inwalidztwa osoby opłacającej składki.

Gdzie można kupić ubezpieczenie MetLife START55?

Osoby zainteresowane zakupem ubezpieczenia MetLife START 55 nie muszą udawać się do placówki prowadzonej przez firmę. Wystarczy odwiedzić stronę internetową ubezpieczyciela lub zadzwonić pod specjalny numer. Wszystkie formalności można więc załatwić, nie wychodząc z domu.

Nowe ubezpieczenie MetLife START55 z całą pewnością może zainteresować grono osób, które ukończyły już 55. rok życia. Dzięki szerokiej gamie opcji dodatkowych każdy może stworzyć polisę odpowiadającą jego potrzebom. Ochrona, którą daje polisa, pozwoli najbliższym poczuć się  zdecydowanie pewniej.

Materiał Promocyjny 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA