fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Drogowcy otwierają nowy odcinek ekspresówki S7

We wtorek samochody wjadą na pierwszy dwujezdniowy fragment drogi ekspresowej S7 będący częścią odcinka od Radomia do granicy województwa mazowieckiego ze świętokrzyskim.

Co prawda, kawałek nowej ekspresówki nie będzie na razie długi – od węzła Szydłowiec do granicy województw liczy 4,5 kilometra, ponadto będzie na nim obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 70 kilometrów na godzinę. Ale ta zmiana poprawi komfort jazdy przez zapowiadanym na czerwiec uruchomieniem całego 22-kilometrowego kawałka trasy, który połączy budowaną obwodnicę Radomia z granicą Mazowieckiego. Dzięki inwestycji znacznie skróci się czas jazdy na trasie Warszawa – Kielce, Poprawi się także bezpieczeństwo ruchu.

Uruchamiany we wtorek fragment ekspresówki jest kolejnym, po udostępnionych kierowcom 4 kilometrach jednej jezdni S7 w Szydłowcu między węzłami Szydłowiec Centrum a Szydłowiec Południe. I choć na tym fragmencie samochody jadą jedną jezdnią w obu kierunkach, to nie muszą już korzystać z objazdów na terenie miasta.

Ekspresówka S7 w przeważającej części biegnie po nowym terenie, wschodnia stroną istniejącej drogi nr 7. Natomiast od Szydłowca wybudowana została w śladzie istniejącej trasy. Ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m oraz 2,5-metrowe pasy awaryjne.

Wzdłuż drogi głównej wybudowane zostały drogi dojazdowe obsługujące ruch lokalny. Wjazd na S7 możliwy będzie na trzech węzłach: Szydłowiec Północ, Szydłowiec Centrum i Szydłowiec Południe. Przy realizacji przedsięwzięcia starano się zmniejszyć jego wpływ na środowisko: postawiono blisko 10 kilometrów ekranów akustycznych, wybudowano system odwodnienia, blisko trzydzieści przejść dla zwierząt, posadzono zieleń. Powstało 14 wiaduktów, 4 mosty i 2 kładki dla pieszych. W przyszłości wybudowane zostaną 4 Miejsca Obsługi podróżnych – po dwa w pobliżu miejscowości Orońsko i Wola Korzeniowa. Ich zadaniem będzie obsługa ruchu tranzytowego.

Inwestycja pochłonie 682,2 mln złotych i jest współfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA