Nowa ustawa dużo zmieni na rynku przewozów

Bloomberg
Taksówkarze przyznają: Uber rozkręcił popyt na usługi przewozowe. Teraz resort infrastruktury zamierza ograniczyć konkurencję z aplikacji.

Uber dla taksówkarzy na całym świecie to największy wróg – działa przeważnie bez licencji, taksometrów, nie płaci wyższych składek za ubezpieczenie aut i jest w stanie oferować tańsze usługi. Nic dziwnego, że fale protestów przeciwko amerykańskiej platformie rozlewają się po świecie. W Polsce odniosły skutek. Do postulatów branży taxi przychyliło się Ministerstwo Infrastruktury (MI). W resorcie czeka już gotowy projekt nowelizacji ustawy o transporcie, która ma uregulować działalnośc firm takich jak Uber czy Taxify.

– To odpowiedź na postulaty dotyczące potrzeby uregulowania działalności związanej z pośrednictwem przy przewozie osób oraz na nieuczciwą konkurencję – nie ukrywa Szymon Huptyś, rzecznik MI.

Potrzebna deregulacja

Eksperci twierdzą, że to nie Uber omija prawo, lecz przepisy nie nadążają za technologią. Teraz jednak działalność cyfrowych pośredników zostanie uregulowana. Projekt noweli jest już po uzgodnieniach międzyresortowych ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL