fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport drogowy

Taksówkarze protestują pod siedzibą PiS. Pojadą na Żoliborz

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Taksówkarze znów protestują w Warszawie. W środę demonstrowali pod siedziba PiS na ulicy Nowogrodzkiej. Związki zawodowe taksówkarzy się odcinają.

Protest pod siedziba PiS zaczął się o 16. taksówkarze zamierzają też demonstrować przed domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu.

W czwartek też zamierzają zacząć protest na Nowogrodzkiej, a następnie przenieść się na Żoliborz.

Protest został wcześniej zgłoszony w warszawskim ratuszu i odbywa się legalnie.

Na Facebooku na profilu Strajktaxi.pl organizatorzy protestu poinformowali, że będą protestować przeciwko przyjętej przez rząd nowelizacji Ustawy Transportowej, która ma zmienić rynek przewozów w Polsce. Zgodnie z jej zapisami w Polsce legalnie będą mogły działać takie firmy jak Uber czy Bolt (dawniej Taxify).

Nowe przepisy mają wejść w życie w styczniu 2020 roku. Uber czy Bolt, będą musiały mieć licencje na działalność przewozową - jej koszt będzie niższy niż licencji taksówkowej. Pośrednik będzie musiał także posiadać wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub KRS. Firmy mają zlecać przewozy tylko licencjonowanym kierowcom, a aplikacja mobilna może zastąpić taksometr i kasę fiskalną.

Części taksówkarzy nowe przepisy się nie podobają, ponieważ "zdemoluje rynek taxi w Polsce" i zostały przygotowane pod naciskiem zagranicznych korporacji.

od protestu odcina się "solidarność i Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA