fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie tiry mogą wozić do Rosji towary z Europy

123rf.com
Rosjanom nie udało się wyrzucić polskich firm transportu drogowego ze swojego rynku. Niektóre przedsiębiorstwa będą mogły transportować do Rosji także towary z krajów trzecich.
Polacy i Rosjanie uzgodnili w piątek w Gdańsku zasady wykonywania przewozów międzynarodowych do Rosji. Porozumienie w tej sprawie podpisali wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit oraz wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej Nikołaj Asauł.

Rosjanie wycofali się z zapisów uniemożliwiających polskim przewoźnikom wykonywanie międzynarodowych przewozów drogowych. Kością niezgody był transport ładunków wyprodukowanych w państwach trzecich lub w działających w Polsce fabrykach należących do zagranicznych właścicieli. Przewoźnicy, wypełniając list przewozowy, muszą zaznaczyć, że towar został załadowany w Polsce lub (jeżeli towar należy do zagranicznego podmiotu), że wysyłka towaru z terytorium Polski została uzgodniona z właścicielem towaru.

– Porozumienie daje polskim firmom takie same warunki wykonywania przewozów jak wcześniejsze porozumienie z Soczi – mówi prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Jan Buczek....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA