fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport drogowy

Szwecja: 50 beczek ze śledziami na drodze. Zrobiło się ślisko

Adobe Stock
50 beczek pełnych śledzi wypadło z ciężarówki na północ od szwedzkiego miasta Lysekil. Lokalne władze musiały wydać ostrzeżenie przed śliską nawierzchnią na drodze. To prawdopodobnie najbardziej szwedzki wypadek drogowy w historii - podaje portal TheLocal.se.

Na drodze znalazło się od 5 do 10 metrów sześciennych śledzi. - To całkiem sporo ryb, więc trzeba je było usunąć - powiedział portalowi Ulrik Olsson ze służb ratunkowych, który został wezwany na miejsce. Droga została zamknięta na kilka godzin.

Nie wiadomo, do czego miały być wykorzystane śledzie, które przewoziła ciężarówka, ale jak przypomina TheLocal.se szczyt sezonu na słynny szwedzki przysmak ze sfermentowanych śledzi zaczyna się jutro.

Konkurencja o miano najbardziej szwedzkiego wypadku drogowego jest zacięta. Ten ostatni incydent będzie walczył o tytuł z historią, w której niedaleko Skary w środkowej Szwecji z ciężarówki wypadło 20 ton szwedzkich klopsików. Słynny jest też wypadek z okolic Mellerud, w którym aż 100 beczek marynowanego śledzia ześlizgnęło się na drogę.

Źródło: rp.pl na podst. thelocal.se
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA