fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Daesh wyśle ptaki przeciwko samolotom?

By RPS (Rob Schoenmaker) at en.wikipedia (Transferred from en.wikipedia to Commons.) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Jeden z sympatyków Daesh, używając aplikacji Telegram, przedstawił w sieci szczegółowy plan użycia ptaków jako broni przeciwko lotnictwu bombardującemu cele Daesh w Syrii i Iraku. O sprawie pisze "Washington Post".

Plan rozpowszechniany pod tytułem "Nowy sposób na strącanie samolotów" jest - jak podkreślają przedstawiciele portalu Vocativ, zajmującego się monitorowaniem mediów społecznościowych wykorzystywanych przez sympatyków Daesh do komunikacji - bardzo szczegółowy.

Autor proponuje, by przywiązywać do ptaków niewielkie ładunki wybuchowe, a następnie szkolić je tak, by zderzały się z samolotami - w tym momencie miałoby dochodzić do detonacji bomby. Autor opisuje następnie jak - w sześciu krokach - przygotować ptaka na samobójczą misję.

Autor planu przedstawia nawet gatunki ptaków, które byłyby najlepsze do przeprowadzania samobójczych ataków na samoloty - jego zdaniem do roli terrorystów-samobójców dobrze nadają się sokoły wędrowne i sęp plamisty. Tego ostatniego - jak zaznacza autor planu - terroryści musieliby sprowadzać z Afryki.

Źródło: The Washington Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA