fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Iran: Zachód musi zwrócić uwagę na finansowe źródła terroryzmu. Są jasne dla wszystkich

AFP
- Ataki w Londynie powinny zwrócić uwagę Zachodu na ideologiczne źródła terroryzmu i to, kto go finansuje - powiedział rzecznik irańskiego MSZ Bahram Qasemi w rozmowie z agencją informacyjną IRNA.

W zamachu, do jakiego doszło wieczorem 3 czerwca w Londynie zginęło 7 osób a 48 zostało rannych. Trzech napastników najpierw przejeżdżało ludzi vanem, a następnie - po opuszczeniu pojazdu - zaczęli atakować londyńczyków uzbrojeni w noże. Wszyscy trzej zostali zastrzeleni przez policjantów.

- Powtarzając się ślepe akty terroru na całym świecie powinny doprowadzić do przebudzenia światowej społeczności - powiedział Qasemi.

- Aby wyplenić terror Zachodnie kraje muszą zlokalizować korzenie tego zjawiska, a także główne finansowe i ideologiczne źródła ekstremizmu i przemocy, które są dla wszystkich jasne - dodał rzecznik MSZ Iranu.

Iran od lat odrzuca oskarżenia o finansowanie terrorystów i oskarża o to wahabitów z Arabii Saudyjskiej.

Saudowie, sojusznik USA w regionie, odrzuca te oskarżenia. Władze kraju podkreślają, że zwalczają ekstremistów na terenie swojego kraju.

Arabia Saudyjska i Iran to główni rywale w regionie - pierwszy kraj jest w większości zamieszkany przez sunnitów, drugi - przez szyitów.

Rządy obu krajów często oskarżają się nawzajem o wspieranie światowego terroryzmu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA