fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Turniej o puchar Bohdana Tomaszewskiego. Grała zdolna młodzież

materiały prasowe
W Warszawie zakończył się 52. turniej do lat 16 o puchar Bohdana Tomaszewskiego, legendy dziennikarstwa. Główne nagrody wywalczyli Kateryna Lazarenko i Peter Privara.

Turniej trwa nieprzerwanie od 1968 roku, gdy Bohdan Tomaszewski wspomógł organizatorów i ufundował charakterystyczny puchar, dzisiaj symbol tej imprezy.

Od kilkunastu lat zawody mają międzynarodowy sznyt, najwyższą kategorię europejskich turniejów do lat 16 i liczną zagraniczną obsadę. Dwójka mistrzów urodziła się w 2004 roku. Turniej odbył się na kortach warszawskiej Legii.

Kiedyś wygrywała w Warszawie Agnieszka Radwańska, w tym roku warto zapamiętać nazwiska niespełna 15-letniej Kataryny Lazarenko z Ukrainy, która pokonała w finale 1:6, 6:2, 6:4 Ksenię Zajcewą z Rosji, oraz Słowaka Petera Privarę, który zwyciężył rodaka Petera Nada (4:1 i krecz).

Nad poślizgnął się na korcie i upadł. Uraz barku okazał się na tyle bolesny, że Słowak poddał mecz. Kontuzja doskwierała mu już od finału gry podwójnej w piątkowe popołudnie, choć akurat tamten mecz (w parze z tenisistą z Ukrainy Germanem Samofałowem) wygrał. W sobotę przegrał z bólem.

Już dziś można zapraszać zdolną młodzież i kibiców do Warszawy na 53. edycję Bohdan Tomaszewski Cup w 2020 roku. Niewiele jest w świecie młodzieżowych turniejów z taką tradycją.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA