Krytyka Djokovicia. Serb wybuchł na korcie

Novak Djokovic pokonał Kevina Andersona w 4. rundzie Wimbledonu. Podczas meczu doszło do sytuacji, która nie umknęła uwadze kibiców. Tenisista nakrzyczał na dziewczynę od podawania piłek

Publikacja: 08.07.2015 13:13

Novak Djokovic

Spotkanie Djokovicia z Andersonem zostało przerwane w poniedziałek z powodu zapadającego zmierzchu. Następnego dnia Serb wyszedł na kort znacznie lepiej rozgrzany i skupiony, niż dobę wcześniej.

Wygrał jednak w pocie czoła, szukając w każdym gemie szansy przebicia się przez świetny serwis tenisisty RPA. Długo tej szansy nie widział, nawet zaczynał się lekko frustrować, lecz wykorzystał po mistrzowsku parę błędów rywala przy stanie 5:5, a potem już sprawnie dokończył dzieła zwyciężając 7:5.

W decydującym secie Djokovic podszedł do dziewczynki od podawania piłek i krzycząc rozkazał jej, by szybciej podała mu ręcznik. Kibice zgromadzenia na trybunach relacjonowali, że nastolatka była później rozstrzęsiona i miała łzy w oczach.

Serb przeprosił za swoje zachowanie. - Przepraszam. Nie miałem nic przeciwko niej. Krzyknąłem, ale nie chciałem jej przestraszyć. Będę chciał osobiście powiedzieć jej przepraszam - powiedział na konferencji prasowej.

Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy Djokovic nerwowo reaguje na korcie. Podobnie zareagował wobec chłopca od podawania piłek podczas turnieju w Miami. Tenisista nagrał później film, w której przeprosił za swoje zachowanie.

W ćwierćfinale Djokovic zmierzy się z Chorwatem Marinem Ciliciem

Djokovic shouts at ball girl for his sweaty towel http://t.co/qnghqYEa3X i'd tell @DjokerNole to get his own f**king towel next time!

2 / 3
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie