Bella Cup: Sensacja w pierwszej rundzie

23. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup rozpoczął się od wielkiej niespodzianki. W pierwszym meczu turnieju głównego opadła rozstawiona z jedynką Sofia Shapatava.

Publikacja: 27.06.2017 21:07

Gruzinka rywalizowała z Lenką Jurikovą ze Słowacji. Niespodziankę zwiastował już pierwszy set wygrany przez Jurikovą 6:1. W kolejnym Shapatava zrewanżowała się rywalce do jednego. Zacięty, decydujący trzeci set zakończył się wynikiem 7:5 i odpadnięciem z turnieju najwyżej notowanej zawodniczki.

Do drugiej rundy bez problemów awansowała rozstawiona z „trójką" Wiera Łapko. Białorusinka jest zwyciężczynią juniorskiego Australian Open sprzed roku. W Bella Cup pokonała 6:2, 6:1 Irinę Lapustinę z Łotwy.

Z turnieju odpadła Paulina Czarnik. Jedyna Polka, która awansowała z kwalifikacji przegrała z Nadią Kolb z Ukrainy 5:7, 6:2, 4:6.

W dobrym stylu, przygodę z turniejem rozpoczęła Maja Chwalińska. Zawodniczka Advantage Bielsko-Biała pewnie wygrała z Rosjanką – Julią Sokołowką 6:3, 6:3 i awansowała do kolejnej rundy.

W kolejnej fazie gry pojedynczej zameldowała się także Daria Kuczer. Polka wygrała z reprezentantką Francji – Lou Brouleau 7:5, 4:6., 6:3.

Z turniejem deblowym pożegnały się Joanna Zawadzka i Alicja Zduniak. Polki przegrały z Sofią Shapatavą (Gruzja) i Ksenią Pałkiną (Kirgistan) 0:6, 4:6. Odpadły także Julia Oczachowska i Adrianna Sosnowska, które przegrały z rosyjskim duetem Elina Neplij - Aleksandra Pospełowa 2:6, 2:6.

Jutro kolejny dzień rozgrywek pierwszej rundy singla i debla. Na kortach zobaczymy m.in. Magdalenę Fręch, która zagra z Akgul Amanmuradową z Uzbekistanu. Grę w Bella Cup rozpoczną również pozostałe Polki: Stefania Rogozińska-Dzik i Anna Hertel.