Bella Cup 2019: Przyjemny rewanż Allie Kiick

W jubileuszowym toruńskim turnieju ITF Bella Cup 2019 znane są półfinalistki gry pojedynczej i finalistki debla. W obu specjalnościach wciąż gra Słowaczka Rebecca Sramkova

Publikacja: 08.06.2019 01:02

Allie Kiick

Allie Kiick

Najbardziej zaciętym meczem o awans do półfinału singla było spotkanie dwóch Ukrainek – rozstawionej z nr 3 Anheliny Kalininy z Martą Kostiuk. Przez pierwszy set Kalinina przeszła z wielką siłą, wygrała gładko 6:1.

W drugim sytuacja całkowicie się zmieniła. Kostiuk dwa razy przełamała serwis rywalki, objęła prowadzenie 5:2, następnie wygrała 6:3. W decydującym secie także lepsza była młodsza z Ukrainek – Marta Kostiuk, rocznik 2002. Ponownie wygrała 6:3 i zdobyła awans.

– Byłam bardzo zdenerwowana w pierwszym secie, ale w przerwie udało mi się skoncentrować i właśnie ta koncentracja była kluczem do zwycięstwa – powiedziała Marta Kostiuk. W półfinale zagra z Allie Kiick. Amerykanka, rozstawiona z nr 2, pokonała w piątek Dankę Kovinić z Czarnogóry 7:5, 6:3.

– Cieszę się z wygranej, to był przyjemny rewanż. Kilka lat temu przegrałam z Kovinić 0:6, 0:6 w 44 minuty, takich porażek nigdy się nie zapomina. Dziś byłam konsekwentna i dobrze poruszałam się po korcie. W kluczowych momentach nie traciłam skupienia. Mam nadzieję, że będę tak grała aż do finału – stwierdziła Allie Kiick.

Drugą parę półfinałową tworzą Irina Maria Bara z Rumunii i Rebecca Sramkova ze Słowacji. Bara wygrała z rodaczką Nicoletą-Cataliną Dascalu 6:2, 6:3. Sramkova, finalistka z ubiegłego roku, pokonała Anastasię Zarycką z Czech 6:1, 6:3.

Sramkova zagra w sobotę także o zwycięstwo w grze podwójnej. Razem z Rebeką Masarovą (Hiszpania) pokonały w półfinale Rumunki, Irinę Marię Barę i Elenę Bogdan 6:3, 6:3.

Drugą parą finalistek debla stworzyły Kalinina i Robin Anderson (USA). Ukrainka i Amerykanka pokonały debel Kovinić i Laura Pigossi (Brazylia) 7:5, 2:6, 10-8. Decydował bardzo zacięty tie-break, grany do 10 punktów. Sukces przypadł tym, które lepiej opanowały nerwy.

Półfinały singlowe rozpoczną się o 11. Finał debla zaplanowano około 15.