Triumf Świątek w Rzymie. W finale nie straciła gema

Iga Świątek wygrała tenisowy turniej WTA w Rzymie. W finale pokonała 6:0, 6:0 Czeszkę Karolinę Pliskovą.

Aktualizacja: 16.05.2021 17:37 Publikacja: 16.05.2021 15:24

Karolina Pliskova (9. WTA) wygrała turniej w Rzymie w 2019 roku.

Czeszka pokonała w półfinale Chorwatkę Petrę Martić 6:1, 3:6, 6:2. Obie zawodniczki spotkały się na korcie po raz pierwszy.

- Tak naprawdę w ogóle o tym nie myślę. Chcę robić swoje krok po kroku, jak w każdym turnieju, w którym dobrze mi idzie. Na ten temat może porozmawiamy pojutrze - mówiła przed meczem Świątek pytana o ewentualne zwycięstwo w finale.

Polka w pierwszym secie nie straciła gema. Oddała przeciwniczce zaledwie cztery punkty.

Świątek nie dała szans Pliskovej także w drugim secie, również zakończonym wynikiem 6:0.

Dla Świątek to trzeci triumf w turnieju tej rangi. Ma na koncie także zwycięstwo we French Open. Od poniedziałku Świątek będzie w czołowej 10. rankingu WTA.