Świątek zmierzyła się z Brengle po raz drugi - przypomina Onet. W 2018 roku Polka w trakcie turnieju ITF w Charleston uległa rywalce 1:6, 1:6. Teraz wzięła rewanż za tamtą porażkę.

30-letnia Brengle ma na swoim koncie wygrane m.in. z Petrą Kvitovą i Sereną Williams.

W pierwszym secie Świątek praktycznie cały czas kontrolowała przebieg gry i dość łatwo punktowała rywalkę.

Drugi set zaczął się od dwóch wygranych przez Brengle gemów - ale Świątek w końcu przełamała rywalkę i doprowadziła do remisu 3:3, a potem - m.in. za sprawą dwóch asów serwisowych - Polka wyszła na prowadzenie 5:3. Brengle zdołała jeszcze wygrać jednego gema, ale ostatecznie - znów dzięki świetnemu serwisowi - Świątek przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.