fbTrack

Australian Open: Iga Świątek nie zagra w ćwierćfinale

AFP
Iga Świątek przegrała w 1/8 finału Australian Open z Estonką Anett Kontaveit w trzech setach - 7:6 (4), 5:7, 5:7. W trzecim secie zdołała wrócić ze stanu 1:5 do 5:5, ale dwa kolejne gemy wygrała Estonka i to ona zagra o półfinał wielkoszlemowego turnieju - czytamy w Onecie.

W ćwierćfinale Kontaveit zmierzy się z Simoną Halep - podaje Onet.

Dla Świątek był to drugi w karierze występ w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju (pierwszy raz udało jej się to w czasie ubiegłorocznego French Open).

Polka nie była faworytką pojedynku z Estonką - Kontaveit w rankingu WTA znajduje się o 25 pozycji wyżej od Polki.

Mimo to warszawianka w pierwszym secie zdołała w tie-breaku pokonać Estonkę 7-4.

Drugi set rozpoczął się dla Polki dobrze - po dwóch gemach prowadziła 2:0. Estonka odrobiła jednak stratę i wyszła na prowadzenie 3:2. Świątek zdołała doprowadzić do stanu 5:5 - ale przegrała dwa kolejne gemy i o wyniku meczu miał zdecydować trzeci set.

A ten zaczął się bardzo źle dla Świątek - jej rywalka znakomicie serwowała, przełamała podanie Polki i po trzech gemach warszawianka przegrywała 0:3. Po trzech kolejnych gemach było już 1:5, ale wtedy Polka wróciła do gry - wygrała cztery kolejne gemy i doprowadziła do remisu. Niestety znów - jak w drugim secie, dwa ostatnie gemy należały do Estonki.