Magda Linette pokonała Jekatierinę Aleksandrową 7:6(5), 7:6(7) i po raz drugi w tym sezonie zagra o trofeum turnieju WTA. Jak informuje Onet, w finale Korea Open rywalką Polski będzie Karolina Muchova. W stolicy Korei Południowej Linette była rozstawiona z numerem czwartym, Aleksandrowa - z drugim. To pierwsze zwycięstwo Polki nad Rosjanką.

Linette pierwszy raz przełamała Aleksandrową w pierwszym secie przy stanie 4:3. Następne dwa gemy wygrała Rosjanka i był remis. Polka rozstrzygnęła tę partię na swoją korzyść w tie-breaku, wykorzystując szóstą piłkę setową.

W drugim secie na prowadzenie wyszła Aleksandrowa i przy stanie 5:2 wydawało się, że doprowadzi stan meczu do remisu. Polka jednak przebudziła się. Wygrała gema przy swoim serwisie, przełamała rywalkę i znów wygrała swoje podanie. Pojedynek rozstrzygnął się w tie-breaku. Po trzech niewykorzystanych piłkach meczowych Polki i jednej setowej Rosjanki, Aleksandrowa trafiła w siatkę i do finału awansowała Linette.

W sierpniu Polka wygrała w Nowym Jorku, wygrywając z Camilą Giorgi. W Seulu ma szansę na kolejne trofeum. Pojedynek Magdy Linette z Karoliną Muchovą rozpocznie się w niedzielę o godz. 7.00 czasu polskiego.

Jekatierina Aleksandrowa – Magda Linette 6:7(5), 6:7(7)