US Open: Serena Williams w finale. Ma szansę na historyczne zwycięstwo

37-letnia Serena Williams awansowała do finału US Open po łatwej wygranej w dwóch setach z Ukrainką Eliną Switoliną 6-3, 6-1. W finale Williams zmierzy się z Biancą Andreescu - jeśli Amerykanka wygra ten pojedynek, wówczas zatryumfuje w 24 wielkoszlemowym turnieju w karierze i wyrówna rekord należący do Australijki Margaret Court.

Aktualizacja: 06.09.2019 05:40 Publikacja: 06.09.2019 05:30

Rozstawiona z numerem ósmym Williams nie dała w półfinale szans rywalce, która była rozstawiona z numerem piątym.

Amerykanka ma teraz szansę na pierwsze zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym od czasu urodzenia dziecka we wrześniu 2017 roku.

Sześciokrotna zwyciężczyni US Open w finale zmierzy się z 19-letnią Adreescu, która awansowała do finału wygrywając z Szwajcarką Belindą Bencic w dwóch setach 7-6 (7-3), 7-5.

Jeśli Williams wygra w finale US Open wówczas nie tylko wyrówna rekord Court pod względem liczby zwycięstw w wielkoszlemowych turniejach, ale także ustanowi rekord pod względem liczby zwycięstw w US Open jeśli chodzi o kobiecy tenis w erze Open.

Williams jest obecnie w znakomitej formie - w półfinale do zwycięstwa potrzebowała zaledwie godziny i 10 minut.

Switolina po meczu stwierdziła, że Williams prezentuje na korcie "niewiarygodną siłę". - To czyni ją legendarną tenisistką - dodała.

2 / 3
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie