Rafael Nadal wygrywa US Open!

Rafael Nadal wygrał w finale US Open z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem w pięciu setach - 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4 - i tym samym wywalczył 19 w karierze wielkoszlemowy tytuł - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 09.09.2019 06:37 Publikacja: 09.09.2019 04:28

Nadal był faworytem spotkania z Miedwiediewem, który był sensacją tegorocznego US Open - podkreśla Onet. Hiszpan jest nie tylko wyżej notowany od rywala, ale rozegrał też od niego o jedno spotkanie mniej w czasie turnieju w Nowym Jorku - ponieważ do trzeciej rundy awansował bez gry, w związku z walkowerem.

Miedwiediew nie poddał się jednak w finale bez walki - przy stanie 2:0 dla Nadala urwał Hiszpanowi dwa sety i dopiero piąty set zadecydował o tryumfie w US Open.

Finałowy pojedynek trwał cztery godziny i 51 minut.

Dla Nadal to czwarty w karierze tryumf w wielkoszlemowym turnieju rozgrywanym w Nowym Jorku.

- To była szalona, jedna z najbardziej emocjonujących nocy w mojej tenisowej karierze - powiedział po spotkaniu Nadal. - To był niesamowity finał. To był szalony mecz - mówił.

- Chcę pogratulować Rafie, 19 wielkoszlemowy tytuł to coś niewiarygodnego - mówił z kolei Miedwiediew.

Po zwycięstwie w tegorocznym US Open Nadal ma już tylko o jeden wielkoszlemowy tytuł mniej od swojego wielkiego rywala, Rogera Federera.

2 / 3
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie