Hurkacz szybko pożegnał się z turniejem w Cincinnati

Hubert Hurkacz przegrał w pierwszej rundzie turnieju w Cincinnati. Polak przegrał z Hiszpanem Roberto Bautista-Agutem 7:6 (8-6), 6:3 - informuje Onet.pl

Aktualizacja: 14.08.2019 08:23 Publikacja: 14.08.2019 08:13

Hubert Hurkacz

Turniej w Cincinnati dla wielu tenisistów to rozgrzewka przed rozpoczynającymi się wkrótce US Open. Hubert Hurkacz wcześniej dobrze zaprezentował się na kortach w Waszyngtonie i Montrealu.

W Kanadzie Polaka zatrzymał dopiero Francuz Gael Monfis. Dobra gra Hurkacza spowodowała, że awansował na najwyższe w karierze miejsce w rankingu ATP - jest 40.

Rywalem Polaka w pierwszej rundzie był wyższe notowany Roberto Bautista-Agut. Hiszpan w rankingu ATP jest 11.

Hurkacz zaczął spotkanie od przełamania. Swojemu rywalowi nie oddał ani jednego punktu. Radość nie trwała długo, bo przy serwie Polaka Bautista-Agut doprowadził do wyrównania.

Wyrównania walka trwała do końca seta. Rozstrzygnął się on dopiero w tie-breaku, który wygrał Hiszpan. W drugim secie Hurkacz zaczął odstawać od swojego rywala. Przegrał 3:6.

Przed turniejem US Open Hurkacz zagra jest w turnieju Winston-Salem Open.

Hubert Hurkacz – Roberto Bautista-Agut 6:7 (6-8), 3:6

Więcej: Onet.pl

2 / 3
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie