Polak i Argentyńczyk (nr 7) pokonali parę francuską Jeremy Chardy - Fabrice Martin 7:5, 4:6, 6:3. Kolejnymi rywalami Kubota i Zeballosa będą Australijczycy Blake Ellis i Alexiej Popyrin lub Marcelo Arvelo (Salwador) i James Cerretani (USA). Kto by nie wygrał, faworytem w starciu z Polakiem i Argentyńczykiem nie będzie.
Odpadła z turnieju deblowego Alicja Rosolska. Tenisistka z Warszawy grająca w parze z Japonką Eri Hasumo (były rozstawione z nr 11) przegrały w drugiej rundzie z Alaksandrą Sasnowicz (Białoruś) i Amerykanką Taylor Townsend 2:6, 6:7 (6-8)

Swój pierwszy mecz w rywalizacji juniorów wygrał Wojciech Marek. Pokonał Jouberta Kloppera z RPA 6:1, 6:4.
Uwagę tenisowego świata zwraca przede wszystkim wielka forma Sereny Williams. Amerykanka w trzech meczach straciła tylko 9 gemów, w sobotę pokonała Ukrainkę Dajanę Jastremską 6:2, 6:1 i spotka się w 1/8 finału z liderką światowego rankingu Rumunką Simoną Halep (wygrała z Venus Williams 6:2, 6:3).
Trudne chwile przeżyły natomiast w sobotę inne faworytki - Naomi Osaka i Elina Switolina. Obie były o krok od porażki, ale udało im się odwrócić bieg wydarzeń. Ukrainka w trzecim secie po dwóch przełamaniach serwisu przegrywała z Chinką Shuai Zheng 0:3, ale zwyciężyła 4:6, 6:4, 7:5 a Osaka, po porażce w secie pierwszym, w drugim przegrywała z Su Wei Hsieh z Tajwanu 1:4. Potem jednak rozstrzygnęła na swoją korzyść siedem gemów z rzędu i zwyciężyła 5:7, 6:4, 6:1.

W turnieju męskim atrakcją niedzieli powinny być mecze wracającego do formy Czecha Tomasa Berdycha z Rafaelem Nadalem oraz Rogera Federera z rosnącym w siłę młodym Grekiem Stefanosem Tsitsipasem. Dla gospodarzy meczem nr 1 będzie pojedynek Ashleigh Barty z Marią Szarapową, która w poprzedniej rundzie pokonała broniącą tytułu Karolinę Woźniacką.