fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie kariery

AFP
Tenisistka o swojej decyzji poinformowała we wpisie na koncie na Facebooku. "Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji" - napisała.

"Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie" - dodała Agnieszka Radwańska.

Radwańska zapowiadała pod koniec zeszłego miesiąca, że decyzję w sprawie swojej przyszłości podejmie w listopadzie. – Pewnie część z państwa dziwi się, że założyłam te szpilki. Nie ma znaczenia co mam na stopie. Czy taką szpilę, czy but do grania, czy klapek. Tak samo mnie boli. To jest irytujące. Człowiek ma wokół siebie najlepszych lekarzy, ale organizm mówi stop – mówiła dziennikarzom w kuluarach, podczas spotkania promocyjnego.

Tenisistka twierdziła wówczas, że potrzebna jest operacja. Narzekała też na "permanentne zmęczenie". - Układ nerwowy mam rozszarpany do ostatniego włoska. Grałam w tym roku 14 turniejów, ale czuję się jakbym zagrała 34 – mówiła Radwańska.

29-letnia zawodniczka rozpatrywała zamrożenie rankingu (mają do tego prawo zawodniczki długotrwale kontuzjowane), ale nie było to wyjściem idealnym. Niska pozycja w rankingu sprawia, że kiedy wróciłaby do zdrowia i do gry np. na turniej w Wimbledonie latem przyszłego roku, ta pozycja dałaby jej możliwość startu w turnieju głównym, czyli bez rozstawienia. Wcześniej wypadałoby też sprawdzić się w turniejach niższej rangi, a to może oznaczać występy w eliminacjach.

Ostatni mecz krakowianka rozegrała w połowie września w Seulu z Rumunką Iriną Camelią Begu. Przegrała 4:6, 3:6 w drugiej rundzie, w pierwszej pokonała Amerykankę Bethanie Mattek-Sands.

Radwańska to druga w historii Polka (po Jadwidze Jędrzejowskiej w 1937), która dotarła do finału turnieju wielkoszlemowego w singlu - w Wimbledonie w 2012 roku. Najwyżej w rankingu znajdowała się na drugim miejscu - właśnie po Wimbledonie sprzed sześciu lat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA