W pierwszym secie do stanu 3:3 obie zawodniczki utrzymywały swoje podanie. Następnie Amerykanka przełamała serwis Radwańskiej, ale do końca pierwszego seta wszystkie gemy wygrała już krakowianka.

Druga partia przebiegała równie zacięcie. Do wyniku 4:4 obie tenisistki zanotowały po jednym przełamaniu. Wtedy Amerykanka wygrała gema, mimo serwisu Polki, ale ponownie nie złamało, a zmotywowało to Radwańską. Ponownie wygrała trzy gemy z rzędu i zakończyła pojedynek w dwóch setach.

Dla Radwańskiej była to pierwsza wygrana od lipca. Po kolejnych spadkach w rankingu WTA, Polka zajmuje w nim obecnie 60. miejsce. Mattek-Sands jest 375.

Kolejną przeciwniczką Radwańskiej będzie Rumunka Irina-Camelia Begu lub Niemka Mona Barthel. Polka wygrała turniej w Seulu pięć lat temu.