W secie drugim moc Sereny była już zbyt wielka i Polka przegrała mecz 4:6, 0:6. Sensacją poniedziałkowego wieczoru jest porażka liderki światowego rankingu Rumunki Simony Halep z Estonką, 33-letnią Kaią Kanepi (44 WTA) 2:6, 4:6. Pierwszy raz w historii US Open zawodniczka rozstawiona z nr 1 odpada już w pierwszej rundzie.

Halep w drugim secie przegrała swojego gema serwisowego przy stanie 4:4 i tej straty już nie odrobiła. Pomimo tak wczesnej porażki, po turnieju pozostanie nr 1 kobiecego tenisa.

W drugiej rundzie jest także siostra Sereny, Venus Williams, która pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową 6:3, 5:7, 6:3.

Broniący tytułu Hiszpan Rafael Nadal wygrał ze swym rodakiem Davidem Ferrerm, który zszedł z kortu z powodu kontuzji po przegraniu pierwszego seta  3:6 i prowadząc w drugim 4:3.