Rozstawiona z numerem 5 Ostapenko przegrała w pierwszej rundzie z Ukrainką Kateryną Kozłową w dwóch setach - 5:7, 3:6. Na pierwszym meczu rywalizację zakończyła też Venus Williams, która w Paryżu grała z "dziewiątką". Pogromczynią Amerykanki okazała się Chinka Wang Qiang, która wygrała 6:4, 7:5.

Do drugiej rundy awansowały pozostałe rywalizujące w niedzielę rozstawione tenisistki, w tym turniejowa "czwórka", Ukrainka Jelina Switolina.

W drugiej rundzie jest już też Magdalena Fręch. Polka w trzech setach, 6:3, 3:6, 6:3, wygrała z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. Odpadła Magda Linette, ulegając 3:6, 1:6 Zarinie Dijas z Kazachstanu.

Niespodzianek nie było w niedzielnych meczach turnieju mężczyzn. W drugiej rundzie zameldowali się m.in. rozstawiony z numerem 2 Niemiec Alexander Zverev, "czwórka" - Bułgar Grigor Dimitrow oraz "ósemka" - Belg David Goffin. Ten ostatni przegrywał w setach już 0:2 z Holendrem Robinem Haase, jednak w trzech następnych setach pozwolił rywalowi wywalczyć łącznie tylko 5 gemów.