Berdych uległ Federerowi po raz ósmy w wielkoszlemowym meczu. Wygrał tylko dwa takie spotkania.

Teraz na drodze Federera do finału stanie rewelacyjny Hyeon Chung, który w 1/8 finału wyeliminował Novaka Djokovicia, a wcześniej poradził sobie również z Alexandrem Zverevem. Chung jest pierwszym tenisistą z Korei Południowej, który dotarł do półfinału wielkoszlemowego turnieju.

Początek meczu nie zapowiadał zwycięstwa Federera - po pierwszych trzech gemach Berdych prowadził 3:0. Potem jednak Federer wygrał pięć kolejnych gemów doprowadzając do wyniku 5:3. Ostatecznie Berdych nawiązał jeszcze walkę - ale w tie-breaku lepszy okazał się Federer.

W drugim secie przy stanie 4:3 Federer przełamał Berdycha i potem nie dał sobie już odebrać żadnego z kolejnych gemów wygrywając seta do trzech. Z kolei czwartego seta wygrał do czterech kończąc pojedynek wyraźnym zwycięstwem.