Bella Cup: kwalifikacje zakończone

Wśród ośmiu zawodniczek, które przebrnęły przez eliminacje 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup jest jedna reprezentantka Polski - Paulina Czarnik. Z turnieju wycofała się Katarzyna Piter.

Publikacja: 26.06.2017 17:35

Rozegrała ona w poniedziałek dwa mecze. W pierwszym pokonała Słowaczkę Viktorię Surovą 6:3, 6:2, a w pojedynku decydującym o awansie do turnieju głównego   Nowozelandkę Jade Lewis 6:4, 6:4.

Najdłużej z Polek swój mecz rozgrywała Aleksandra Buczyńska. 19-letnia Polka przez niemal dwie i pół godziny toczyła bój z Joaną Eidukonyte. Litwinka po przegranym pierwszym secie, zdołała jednak pokonać Polkę 2:6, 6:4, 6:0.

Nie udało się też awansować Joannie Zawadzkiej, która mimo wygranego pierwszego seta 6:2 z Ksenią Pałkiną, w dwóch kolejnych uległa tenisistce z Kirgistanu 0:6, 3:6. Eliminacje na finałowej rundzie zakończyły również: Julia Oczachowska, Weronika Falkowska oraz Paulina Jastrzębska.

Do turnieju głównego awansowały: Ksenia Pałkina (Kirgistan), Elina Neplij (Rosja), Nadia Kolb (Ukraina), Waleria Urzchumowa (Rosja), Paulina Czarnik (Polska), Irina Lapustina (Łotwa), Joana Eidukonyte (Litwa), Julia Sokołowska (Rosja) oraz Jade Lewis (Nowa Zelandia) jako tzw. lucky looser.

We wtorek początek turnieju głównego Bella Cup 2017 zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.

W pierwszej rundzie singla, po nieoczekiwanym wycofaniu się Katarzyny Piter, najwyżej rozstawiona polska tenisistka, Magdalena Fręch (4) zagra z Akgul Amanmuradową. Uzbeczka w ubiegłorocznym turnieju dotarła do finału debla Bella Cup, a w maju 2008 roku była 50. rakietą świata.

Rywalką bohaterki ubiegłorocznego turnieju, Mai Chwalińskiej będzie kwalifikantka Julia Sokołowska z Rosji.