fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

#RZECZoBIZNESIE: Magdalena Burnat-Mikosz: Polska w rankingu Technology Fast 500

tv.rp.pl
15 spółek z Polski znalazło się w rankingu najszybciej rosnących firm technologicznych – mówi Magdalena Burnat-Mikosz, partner w Deloitte.

Burnat-Mikosz wyjaśniła, że ranking Deloitte Technology Fast 500 to zestawienie na poziomie Europy, Afryki i krajów Bliskiego Wschodu firm technologicznych najszybciej rosnących w tym regionie.

- Wśród 500 firm zostało sklasyfikowanych 39 firm z regionu Europy Środkowej. Na potrzeby regionalne stworzyliśmy sobie ranking środkowoeuropejski. W samym rankingu EMEA znalazło się aż 15 spółek z Polski. To jest dla nas powód do dumy – mówiła.

Najlepiej oceniana firma zajęła 3. miejsce. - To jest spółka Codewise, która działa w dwóch obszarach. Została sklasyfikowana wśród spółek informatycznych. Stworzyła oprogramowanie wykorzystywane do poprawy performance'u w marketingu online. Spółka fenomenalnie szybko rosła w ciągu ostatniego roku – tłumaczyła gość programu.

Burnat-Mikosz zaznaczyła, że w rankingu mieliśmy również spółki biotechnologiczne specjalizujące się w opracowywaniu narzędzi, np. nanotechnologiczne. - Wykraczamy trochę poza ramy stricte telekomunikacji, mediów i IT – oceniła.

Francja wprowadziła swoich spółek najwięcej do rankingu, aż 94. - Różnica między liczbą spółek z Francji i Polski niekoniecznie świadczy o tym, że mamy problem. Może świadczyć o tym, że niewystarczająco dobrze prowadzimy proces scoutingu, czyli wyszukiwania tych firm, które mogłyby być zaprezentowane i sklasyfikowane w tym zestawieniu – wyjaśniła partner w Deloitte.

- Nawet jeżeli tych spółek jest tylko 15, to jest ich dużo jak na poziom zaawansowania gospodarczego, czy technologicznego Polski – podsumowała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA