Telekomunikacja i IT

Telekomy proszą o wsparcie minister Annę Streżyńską

Bloomberg
Operatorzy w Polsce piszą do minister cyfryzacji i apelują do Brukseli. Boją się, że politycy zmuszą ich do obniżek cen usług międzynarodowych.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji razem napisały w tym miesiącu do minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej w sprawie szykowanych przez Unię Europejską przepisów wymuszających obniżenie cen połączeń międzynarodowych. Izby nie udostępniły nam do zamknięcia tego wydania gazety swojego pisma, jednak udało nam się ustalić, co zawiera.

Apel o ochronę mniejszych graczy

Jak mówi „Rzeczpospolitej" Mirosław Śmiałek, wiceprezes PIIT (pracuje na co dzień dla Grupy Cyfrowy Polsat), operatorzy apelują, że jeśli mają być objęci ponownie nowymi regulacjami, to niech regulacje te będą „cywilizowane".

– Nasz główny postulat brzmi: operatorzy nie mogą być zmuszani do świadczenia usług poniżej kosztów – mówi Mirosław Śmiałek.

Przypomina on, że za sprawą obowiązującej od 15 czerwca tego roku regulacji unijnej Roam Like at Home (RLAH zrównuje ceny usług z krajowymi, gdy podróżujemy po UE) p...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL