fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Zarząd Hawe Telekom złożył wniosek o ogłoszenie upadłości układowej

Zarząd Hawe Telekom złożył w piątek wniosek o ogłoszenie upadłości układowej spółki - podał w komunikacie giełdowy Mediatel, właściciel spółki.
Wniosek ten oznacza rozwiązanie umowy restrukturyzacyjnej Hawe i Hawe Telekom.
Również zarząd Hawe rozpoczął prace nad przygotowaniem wniosku o ogłoszenie upadłości.
Na początku września Agencja Rozwoju Przemysłu rozwiązała umowę pożyczki udzielonej Hawe Telekom w 2010 roku, co oznaczało natychmiastową wymagalność 80 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi. Poręczycielem pożyczki dla spółki zależnej było samo Hawe. W związku z tą sytuacją zarząd Hawe ogłosił rozpoczęcie prac nad przygotowaniem wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.
Dodatkowo Alior Bank wezwał Hawe Telekom (spółka zależna giełdowej grupy Mediatel, należącej do Hawe) do zapłaty 15 mln zł z tytułu udzielonego poręczenia za zobowiązania Marka Falenty (były właściciel Hawe) i Krzysztofa Rybki.
W połowie września Hawe podpisało umowę standstill m.in. z ARP, do której po kilku dniach dołączył Alior Bank. Jednocześnie zarząd porzucił prace nad wnioskiem o upadłość.
Na początku października Hawe podpisało z ARP i Alior Bankiem porozumienie, które zakładało emisję nowych obligacji Hawe Telekom.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA