fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Werdykt w sprawie kary dla Orange Polska blisko

Bloomberg
Jeszcze w tym miesiącu w Luksemburgu zapadnie werdykt ws. gigantycznej kary nałożonej na operatora przez Komisję Europejską.

Na 17 grudnia Sąd UE w Luksemburgu ustalił termin werdyktu ws. z odwołania Orange Polska. Telekom odwołuje się czwarty rok od decyzji KE o 127,5 mln euro kary dla d. Telekomunikacji Polskiej w 2011 r. (TP i Centertel połączyły się w Orange).

W przeliczeniu na złote kara sięga 540 mln zł. Telekom od początku podnosi, że jest nieadekwatna do przewinienia. Domaga się jej zmniejszenia lub anulowania. Ostatnie posiedzenie w tej sprawie odbyło się w czerwcu.

Ku jakiej decyzji skłania się sąd? – Oprócz daty werdyktu nie mamy żadnych informacji na ten temat – mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Przemysław Sawala-Uryasz, analityk Pekao Investment Banking, ocenia, że prawdopodobne jest zmniejszenie kary, ale nie jej anulowanie.

Paradoksalnie, aby Orange wygrał, kciuki trzyma dziś Netia. Paradoksalnie, bo przed laty to polityka Orange m.in. wobec Netii była powodem kary za nadużywanie pozycji dominującej na rynku szerokopasmowego dostępu do internetu. W ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA