fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czas na nowe technologie w służbie zdrowia

Fotorzepa/Radek Pasterski
Telemedycyna to branża, która rozgrzewa inwestorów. Również w Polsce. Miliardy dolarów pompowane m.in. w urządzenia do zdalnego monitoringu stanu pacjentów wieszczą przyszły boom.

Polacy są już gotowi na rewolucję: 75 proc. osób w wieku 50+ chce otrzymywać receptę drogą elektroniczną, a 70 proc. powyżej 60. roku życia wierzy w pozytywny wpływ technologii mZdrowia.

Globalny rynek technologii mobilnych wykorzystywanych w medycynie wkrótce może zacząć rosnąć jak na drożdżach. Według optymistycznych prognoz firmy analitycznej Crystal Market Research, w 2025 r. ma on być wart ok. 217 mld dol.

Choć na razie trudno mówić o boomie – Deloitte wskazuje, że dynamika na tym rynku, w zależności od regionu świata, sięga od 4 do 7,5 proc. rocznie – to eksperci nie mają wątpliwości, że telemedycyna będzie zyskiwać na znaczeniu. Wystarczy wspomnieć, że inwestorzy pompują strumień pieniędzy w takie technologie, jak mobilne urządzenia do monitoringu zdrowia, aplikacje nadzorujące samopoczucie czy rozwiązania umożliwiające zdalne konsultacje lekarskie. W ub.r. wartość inwestycji funduszy venture capital w tę branżę przekroczyła 5 mld dol....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA