fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Play największym operatorem mobilnym w Polsce

Fotorzepa/Marta Bogacz
Najmłodszy infrastrukturalny operator przegonił starszych graczy pod względem liczby użytkowników i przychodów. Teraz walczy o zasięg własnych masztów.

– Podtrzymujemy wszystkie strategiczne cele: to, że będziemy rosnąć w średnim terminie w średnim jednocyfrowym tempie, dbając o rentowność i jednocześnie obniżając poziom zadłużenia, oraz to, że wypłacimy 650 mln zł dywidendy w II kw. 2018 r. Jesteśmy też na dobrej drodze, aby zrealizować plan inwestycyjny zakładający, że do 2020 r. rozbudujemy własną sieć tak, aby uniezależnić się od umów roamingu krajowego – powiedział Joergen Bang-Jensen, prezes P4, operatora sieci komórkowej Play.

Firma, która zadebiutowała na giełdzie latem tego roku, opublikowała wyniki za III kwartał br. Dane finansowe były zgodne z oczekiwaniami analityków z biur maklerskich. Pod względem tempa wzrostu przychodów (urosły o 9,9 proc., do 1,72 mld zł) telekom je pobił. Natomiast powtarzalny zysk EBITDA był lekko poniżej poprzeczki zawieszonej przez maklerów: wyniósł 565 mln zł, o 9,3 proc. więcej niż przed rokiem.

Wynik netto, obciążony jednorazowo przez pr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA