fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Kolejny producent gier idzie na parkiet

Bloomberg
Krakowski Moonlit, którego 30 proc. akcji ma giełdowy PlayWay, chce pozyskać do 2 mln zł z publicznej emisji akcji. W IV kwartale zadebiutuje na NewConnect.

W ramach publicznej oferty inwestorzy będą mogli kupić do 1 mln akcji nowej emisji serii D. Cena emisyjna wynosi 2 zł. Zapisy można składać do 12 czerwca, a do 14 czerwca planowany jest przydział oferowanych akcji. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój działalności związanej z produkcją i wydawnictwem gier. Debiut spółki na NewConnect zaplanowano na IV kwartał.

- Obecnie jesteśmy jednym z największych w Polsce studiów produkującym gry na zlecenie podmiotów zewnętrznych. W swoim portfolio możemy pochwalić się projektami wykonanymi między innymi dla Bloober Team, Ultimate Games czy Slitherine/Matrix. Produkcja gier na zlecenie stanowi stabilne źródło przychodów, co jednak istotniejsze, pozwala zdobyć bezcenne doświadczenie. Opierając się na nim zamierzamy poszerzyć działalności firmy i rozpocząć produkcję własnych tytułów – mówi, cytowany w komunikacie Piotr Gardeła, prezes spółki. Dodaje, że taki model biznesowy zapewnia znacznie wyższą marże, co powinno pozytywnie wpłynąć na przyszłe wyniki finansowe.

- Strategię wydawniczą opieramy na doświadczeniach zdobytych podczas współpracy z naszym partnerem strategicznym, firmą PlayWay. Bardzo zależy nam również na tym, aby nowe produkcje Moonlit wyróżniały się na tle gier produkowanych przez konkurencję. W związku z tym chcemy opracowywać autorskie technologie, które będą wykorzystywane w naszych produkcjach. Nasza najnowsza technologia – Angular Light – zajęła 2. miejsce w prestiżowym, branżowym konkursie R&D GameINN, wyprzedzając notami takie studia jak CD Projekt oraz Techland – podkreśla prezes.

W zeszłym roku spółka miała 0,7 mln zł przychodu (+68 proc. r/r), ponad 0,2 mln zł EBITDA (wobec 50 tys. zł rok wcześniej) oraz prawie 0,1 mln zł zysku netto (wobec 21 tys. zł rok wcześniej).

Strategicznym partnerem i wydawcą spółki jest PlayWay, która posiada nieco ponad 30 proc. akcji. Znaczącymi akcjonariuszami krakowskiej firmy są również jej menedżerowie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA