fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Orange może pobierać dodatkowe opłaty za roaming w UE

Adobe Stock
Urząd Komunikacji Elektronicznej przyznał Orange Polska prawo do pobierania dodatkowych opłat za usługi roamingu w Unii Europejskiej – dowiadujemy się.

Jak poinformował w odpowiedzi na nasze pytania rzecznik UKE, Martin Stysiak, decyzja została wydana 16 kwietnia. Przyznana dodatkowa opłata z tytułu świadczenia detalicznych usług roamingu nie może być wyższa niż: • 0,0407 zł netto za minutę połączenia wykonanego; • 0,0163 zł netto za minutę połączenia odbieranego; • 0,0081 zł netto za wysłaną widomość SMS; • 0,0060 zł netto za megabajt przesłanych danych; • 0,0060 zł netto za wysłaną wiadomość MMS.

Po doliczeniu podatku VAT stawki te wynoszą według naszych obliczeń odpowiednio: * 0,05 zł brutto za minutę połączenia wykonanego * 0,02 zł brutto za minute połączenia odbieranego; * 0,01 zł brutto za wysłaną wiadomość SMS; * 0,01 zł brutto (po zaokrągleniu) za megabajt przesłanych danych; * 0,01 zł brutto (po zaokrągleniu) za wysłaną wiadomość MMS.

Według Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika Orange Polska, telekom nie zastosował jeszcze dopłat. Kiedy i w jakim zakresie zamierza to zrobić Jabczyński nie zdradza. Jak do tej pory spośród czterech dużych sieci na wprowadzenie dopłat zdecydował się Play. Zgodę UKE ma także sieć Plus (Grupa Cyfrowy Polsat) oraz szereg wirtualnych operatorów komórkowych, takich jak Virgin Mobile Polska i inni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA