fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Szerokopasmowe spory niedoszłego konsorcjum

Fotorzepa
W czasie gdy pieniądze dla budowniczych regionalnej sieci warmińsko-mazurskiej mogą opuścić sądowy depozyt, główny wykonawca oskarża partnerów.

Hawe, spółka należąca jeszcze w 2015 r. do uwikłanego w aferę podsłuchową Marka Falenty, i firma Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe podały w poniedziałek, że zawiadomiły prokuratora generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa przy projektach partnerstwa publiczno-prywatnego wartych w sumie około 600 mln zł.

Oskarżenia płyną pod adresem przedstawicieli spółek Alcatel-Lucent Polska (dziś część grupy Nokia w Polsce), TP Teltech (należy do Orange Polska) oraz byłych członków zarządu Hawe, których zawiadamiający nie wymieniają z imienia i nazwiska.

„W ocenie ORSS osoby te działały w zmowie w celu świadomego wprowadzenia w błąd zarządów województw warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego, a także wytransferowania ponad 600 mln zł środków publicznych pochodzących z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007–2013" – czytamy w komunikacie.

W praktyce osią sporu są niesfinalizowane rozliczenia budowy dwóch sieci dl...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA