fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Smartfony przyspieszają do 5G. I drożeją

Adobe
Tegoroczne premiery urządzeń mobilnych: smartfonów, laptopów i tabletów pokazują jasno: skończyła się cenowa wojna o konsumenta. Teraz telekomy i ich dostawcy szukają zastosowań dla superszybkich sieci 5G.

Być może, jak mówi plotka przekazywana w minionym tygodniu przez hiszpańskie gazety, za rok największe targi firm technologii komórkowej odbędą się w Dubaju, ale jeszcze raz około 70 tysięcy osób związanych zawodowo z branżą telekomunikacji mobilnej spotyka się w Barcelonie. W poniedziałek w stolicy Katalonii ruszył Mobile World Congress 2018. W niedzielę już tradycyjnie start spotkań menedżerów, analityków, regulatorów i mediów poprzedziły premiery nowych urządzeń konsumenckich.

Tego samego dnia o uwagę mediów walczyły cztery firmy: Samsung, Huawei, HMD (producent telefonów pod marką Nokia) oraz Sony. U producentów telefonów, podobnie jak wśród operatorów telekomunikacyjnych, wyraźnie widać jeden trend: sprawić, aby konsumenci chcieli zapłacić za telefon więcej, zanim nadejdzie kolejna fala cenowej wojny. O plan jej rozpętania podejrzewany jest dziś chiński producent Xiaomi.

O 100 złotych wyższe ceny niż przy poprzedniej edycji za nowe ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA