fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cyfryzacja napędza rynek IT

Adobe Stock
Przemysł 4.0, internet rzeczy, migracja danych do chmury, sztuczna inteligencja oraz coraz większy nacisk na mobilność – właśnie te zjawiska są nowym wspólnym mianownikiem branży teleinformatycznej.

W tym roku globalne wydatki na usługi IT wzrosną o 4,5 proc. – prognozuje instytut badawczy Gartner. Niektóre segmenty rynku będą jednak rosły zdecydowanie szybciej. Mowa tu w szczególności o technologii blockchain, rozwiązaniach z obszaru internetu rzeczy, big data czy sztucznej inteligencji. Sam tylko rynek blockchain do 2022 r. wzrośnie do ponad 7,5 mld dolarów, czyli będzie się powiększał rocznie o niemal 80 proc. – prognozują analitycy MarketsandMarkets.

Przybywa urządzeń i cyberataków

Systematycznie rośnie rynek technologii mobilnych, a wraz z nimi przybywa smartfonów. W przyszłym roku będzie je mieć już 66 proc. ludzi na świecie – przewiduje firma Zenith. Największy odsetek posiadaczy tych urządzeń jest w Holandii (94 proc.), na Tajwanie (93 proc.), w Hongkongu (92 proc.) oraz Norwegii i Irlandii (po 91 proc.). Wzrost liczby użytkowników smartfonów jest też niestety szansą dla hakerów. Ich celem są już nie tylko komputery stacjonarne i laptopy, ale nawe...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA