fbTrack
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Jak wybrać smartfona – wszystko, co trzeba wiedzieć

Szukając nowego smartfona, bardzo szybko przekonamy się, że na rynku znajduje się cały szereg zróżnicowanych modeli. Różniące się między sobą pod względem wielkości ekranu, parametrów, jak i systemów operacyjnych nowoczesne telefony przygotowano z myślą o każdym, nawet najbardziej wymagającym użytkowniku. Jak jednak wybrać idealnego smartfona dla siebie? Nie czekaj i dowiedz się już teraz!

Co naturalne, każdy użytkownik będzie oczekiwał od smartfona czegoś innego. Dla części osób jest to jedynie sposób na kontakt z bliskimi oraz przyjaciółmi, z kolei inni nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez tych nowoczesnych urządzeń i ich możliwości. Prawdą jest, iż telefony potrafią ułatwić życie, na każdym kroku gwarantując dostęp do Internetu, w tym portali społecznościowych. Niezmiennie jednak pojawia się pytanie, jak wybrać smartfon, aby spełnił on wszystkie nasze wymagania oraz oczekiwania. Jak się okazuje, wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach...

Od czego rozpocząć wybór smartfona?

W pierwszej kolejności musimy sobie odpowiedzieć na pytania, czego tak naprawdę oczekujemy od nowego smartfona, a także jakie są nasze możliwości finansowe. Kierując się tymi wytycznymi, całą procedurę przeprowadzimy znacznie sprawniej. Jeśli więc szukamy telefonu, który będzie spełniał stricte podstawowe funkcje, w zupełności wystarczy skupić się na modelach z niższej oraz średniej półki cenowej. Wybierając flagowe smartfony, możemy być pewni, że nie wykorzystamy wszystkich ich możliwości, znacznie przepłacając. Warto przy tym mieć świadomość, że podstawowe modele telefonów mogą działać wolniej przy posiadaniu wielu aplikacji, zwłaszcza uruchomionych w jednej chwili. Taki smartfon, poprzez niższą cenę, posiada słabszy aparat czy też pozbawiono go dodatkowych funkcji jak np. dual SIM, szybkie, jak i bezprzewodowe ładowanie. Nie mniej istotny jest również system operacyjny, który znajdzie się w telefonie.

Android czy iOS?

Zwolenników jak i przeciwników jednego czy drugiego systemu operacyjnego jest bez liku. Jednakże, szukając odpowiedzi na pytanie, jak wybrać smartfona, warto się nad tym zagadnieniem pochylić na dłużej. Android zapewne należy do najpowszechniej stosowanych systemów operacyjnych w Europie – wybiera go wielu producentów, choć coraz częściej się zdarza, że powstają oprogramowania pod konkretnego smartfona. Android charakteryzuje się dużymi możliwościami konfiguracyjnymi, użytkownicy mogą ingerować w bardzo wiele ustawień swojego telefonu. Jego powszechność wpływa także na cenę – smartfony z Androidem znajdziemy w każdym przedziale cenowym. Z kolei system iOS jest dostępny jedynie na urządzeniach firmy Apple, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Wybierając iPhone'a, może i nie będziemy mogli konfigurować go tak swobodnie jak smartfona z Androidem, ale za to zyskamy na wydajności i niezawodności. System ten cechuje stabilność nawet przy wieloletnim działaniu, co jednak wiąże się z wyższą ceną kupna urządzeń firmy Apple.

Najważniejsze parametry

Kolejną istotną kwestią są parametry, jakie posiada wybrany przez nas smartfon. Od nich zależeć będzie jego funkcjonalność, wielozadaniowość, a także nasz komfort. Dlatego też warto szczególną uwagę zwrócić na:

  • Wielkość wyświetlacza – jest to sprawa indywidualna, acz niezwykle ważna. Najczęściej spotkamy smartfony z ekranem o przekątnej między 4 a 6,5 cala.
  • Aparat – od tego, jaki aparat wybierzemy, zależeć będzie jakość wykonywanych zdjęć, co zwłaszcza dla osób posiadających konta na portalach społecznościowych może być szczególnie istotne. W takich przypadkach absolutne minimum to 8 Mpix.
  • Procesor – ma on wpływ na płynność działania smartfona. I jego wybierajmy zgodnie z naszymi potrzebami (im więcej rdzeni, tym więcej aplikacji uruchomimy jednocześnie).
  • Pamięć RAM – odpowiada za wydajność telefonu. Biorąc pod uwagę obecne standardy, minimum to 2-3 GB.

Idealnym pomysłem będzie zakupiony smartfon w RTV Euro AGD, gdzie znajdziemy cały szereg urządzeń spełniających powyższe wymagania.

Ranking smartfonów

Aby szybko i skutecznie znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wybrać smartfona, nieodzowna okaże się profesjonalna pomoc, którą gwarantuje ranking smartfonów w RTV Euro AGD. Znajdziemy tam najpopularniejsze modele telefonów z ostatnich miesięcy, które dokładnie ze sobą porównano. Co więcej, wyszczególniono ich plusy i minusy, zebrane na podstawie opinii samych użytkowników. Wybierając w ten sposób smartfona, w pełni poznamy jego możliwości jeszcze przed pierwszym uruchomieniem. Pamiętajmy jednak, żeby przed podjęciem finalnej decyzji, zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje urządzenia, które znacząco ułatwią nam codzienną pracę. Warto rozważyć wybór telefonu, który posłuży nam przez długi czas, dlatego też to właśnie smartfony z funkcją 5G czy 12 GB pamięci RAM zajmują czołowe miejsca w rankingu z ostatnich 12 miesięcy.

Materiał Promocyjny 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA