fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Zanim wyjedziesz

Tunezja: Polacy mogą przylecieć bez testu na covid-19

Dyrektor biura Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie Ahmed Meddeb potwierdził nam, że turyści z Polski, lecący do Tunezji czarterem nie muszą mieć ze sobą zaświadczenia, że przeszli pomyślnie test na obecność koronawirusa.

Podobnym zwolnieniem władze Tunezji objęły obywateli Czech.

Dobrą wiadomość przekazał już w zeszłym tygodniu na Facebooku prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski. Dotąd jednak nie było jej oficjalnego potwierdzenia. Dzisiaj Ahmed Meddeb napisał nam: „Z ogromną przyjemnością informuję, że po posiedzeniu rady ministrów i za zgodą tunezyjskiego Ministerstwa Zdrowia podjęto decyzję o zezwoleniu wyjątkowo polskim turystom (wczasowiczom pakietowym) na wjazd do Tunezji bez obowiązku okazania negatywnego testu PCR, a także o cofnięciu wszelkich innych ograniczeń”.

Jak wyjaśnił, przez „wczasowiczów pakietowych”, rozumie się wyłącznie o klientów biur podróży, którzy podróżują samolotami czarterowymi do Tunezji.

Zgodnie z rozporządzeniem polskiego rządu do Tunezji można latać od 29 lipca. Powrót z tego kraju nie wiąże się z koniecznością odbywania kwarantanny.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA