fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Zanim wyjedziesz

Cypr zwalnia Polaków z testów na koronawirusa

Fot. AFP
Od najbliższego czwartku Polacy będą mogli wjeżdżać na Cypr bez testów PCR, Polska przechodzi bowiem do zielonej kategorii państw.

W najbliższy czwartek, 17 czerwca, Polska zmieni kategorię z pomarańczowej na zieloną, co oznacza, że Polacy nie będą musieli okazywać testów PCR na granicy – podaje portal cyprus-mail.com, powołując się na cypryjskie Ministerstwo Zdrowia. Wraz z Polską na zieloną listę trafiła też Rumunia.

Przypomnijmy, że od 1 marca na Cyprze obowiązuje system epidemicznej kategoryzacji państw przy użyciu kolorów, zgodny ze standardami Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), który dzieli kraje na cztery kategorie oznaczone kolorami zielonym, pomarańczowym, czerwonym i szarym.

Jedynie obywatele krajów zielonych nie muszą przy wjeździe okazywać negatywnego wyniku testu PCR ani poddawać się kwarantannie. Pomarańczowi muszą zrobić test PCR raz (przed wylotem), a czerwoni dwa razy (przed wylotem i po przyjeździe). Zwolnieni z testów są zaszczepieni i dzieci przed ukończeniem 12 roku życia, niezależnie od koloru kategorii, do której należy ich kraj wylotu. Wszyscy turyści udający się na Cypr muszą natomiast wypełnić deklarację Cyprus Flight Pass.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA