fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Zanim wyjedziesz

Mauritius zamknął się przed gośćmi z zagranicy

Fot. www.mymauritius.travel
Przez tydzień od dzisiaj nikt nie może wjechać do Republiki Mauritiusu – zdecydowały w sobotę władze sanitarne tego wyspiarskiego kraju na Oceanie Indyjskim.

Informuje o tym komunikat na oficjalnej stronie promującej turystykę Mauritiusu www.mymauritius.travel. Z kolei Bloomberg podaje, że zakaz wjazdu obowiązuje do odwołania.

Ta agencja prasowa powołuje się na wypowiedź ministra zdrowia, Kailesha Jagutpala, który powiedział dziennikarzom, że wstrzymanie ruchu spowodowane jest wykryciem sześciu przypadków Covid-19 w ciągu dwóch dni.

Dodał, że zawieszenie lotów zapewni ministerstwu spokojnego rozpoczęcia szczepień mieszkańców Mauritiusa. Początek akcji zaplanowany jest na poniedziałek.

Według Bloomberga każdy przyjeżdżający na wyspę będzie musiał odbyć 14-dniową kwarantannę. Powodem jest wykrycie sześciu przypadków zakażeń koronawirusem wśród miejscowej ludności. Władze podejrzewają, że to efekt kontaktów z turystami.

— Kiedy ponownie otworzymy się na turystykę będzie zależało od efektywności środków, jakie zdecydowaliśmy się zastosować — mówił minister. Wcześniej Mauritius zamknął się na przyjazdy z Wielkiej Brytanii i Republiki Południowej Afryki.

Mauritius wprowadził już kwarantannę rok temu, a potem ponownie latem 2020 roku. Ale wówczas nie zamknął granic – można tam było odbywać kwarantannę w 30 wyznaczonych hotelach. W tym w obiektach pięciogwiazdkowych, które zastosowały znacznie mniejsze stawki niż przed pandemią.

Wyspa stała się wtedy celem wyjazdów zamożnych Brytyjczyków, którzy pracowali stamtąd zdalnie.

Złamanie warunków kwarantanny grozi grzywną w wysokości 300 dolarów i 6-miesięcznym pobytem w więzieniu.

Biura podróży w Polsce oferują wyjazdy na Mauritius, ale dopiero na grudzień.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA