fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Kanary wskazują, gdzie w Polsce zrobić test na koronawirusa

Fot. AFP
Organizacja Turystyczna Turismo de Canarias opublikowała listę autoryzowanych laboratoriów w siedmiu krajach, w tym w Polsce, w których można wykonać badania na koronawirusa. Przypomnijmy, od 23 listopada turyści muszą pokazać negatywny wynik testu PCR przy wjeździe do Hiszpanii.

Organizacja promująca Kanary Turismo de Canarias wskazuje, w których laboratoriach turyści wybierający się na wyspy mogą zrobić badanie na koronawirusa – informuje hiszpański portal branży turystycznej Tourinews. Zgodnie z decyzją rządu Hiszpanii od 23 listopada osoby podróżujące do tego kraju muszą wylegitymować się negatywnym wynikiem testu PCR – tylko ten rodzaj badania jest akceptowany. Niestety jego wykonanie nie tylko wymaga więcej czasu, ale jest też o wiele droższe niż szybkie testy antygenowe.

Rząd Kanarów pracuje z władzami centralnymi, by badania na przeciwciała były uznawane przy wjeździe do kraju. Według zapowiedzi mediów rozwiązanie mogłoby wejść w życie już 1 grudnia. Przemawia za nim rekomendacja Komisji Europejskiej, która 18 listopada dała zielone światło testom antygenowym przy kontrolach na granicach.

Lista opublikowana przez Turismo de Canarias obejmuje siedem krajów, w tym Polskę. Pozostałe to Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Francja i Włochy. Trwają prace nad włączeniem do dokumentu kolejnych państw. W zestawieniu podane są nazwa laboratorium, adres, numer telefonu, strona internetowa i jego lokalizacja na mapach Google. Wkrótce dodana ma być wyszukiwarka, która pozwoli znaleźć punkt położony najbliżej miejsca zamieszkania turysty na podstawie kodu pocztowego.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA