fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Minister zdrowia: W weekend kontrola stoków narciarskich

Jeżeli kontrole, które będą prowadzone od najbliższego weekendu, potwierdzą naruszenie reżimu sanitarnego, będę rekomendował zamknięcie stoków – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej kontrole stoków narciarskich pod kątem łamania zasad reżimu sanitarnego. Mają się one rozpocząć w weekend.

– Dzisiaj rano rozmawiałem z inspektorem sanitarnym, będziemy również rozmawiali z policją o tym, żeby w najbliższy weekend przeprowadzić kontrole dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego, reżimu, który – przypomnę – został uzgodniony z właścicielami stacji narciarskich – powiedział Niedzielski. – Nie mówimy tutaj o szusowaniu na stoku, tylko o tych miejscach krytycznych przy wjeździe na kolejkę – sprecyzował.

Minister odniósł się w ten sposób do zdjęć między innymi tłumów narciarzy w kolejkach do wyciągów, nieprzestrzegających wymaganego dystansu, które po minionym weekendzie obiegły internet.

– Jeżeli chodzi o kwestię tych obrazków, które wczoraj zdominowały sieci społecznościowe, to oczywiście jako minister zdrowia mogę wyrazić tylko i wyłącznie zaniepokojenie tą sytuacją. Mamy do czynienia ze zdjęciami czy obrazkami, które mówią, że w żaden sposób nie były zachowane wymogi sanitarne – skonstatował Niedzielski.

– Jeżeli kontrole, które będą prowadzone od najbliższego weekendu, potwierdzą naruszenie tego reżimu, który, jak będę podkreślał, został ustalony wspólnie, a w dodatku jeśli będę widział, że na poziomie dziennych wyników pod koniec tygodnia będziemy mieli przyrost zachorowań, którego nie będzie można przypisać innymi elementom, będę rekomendował zamknięcie stoków – zapowiedział. – Jeżeli pewna odpowiedzialność społeczna nie będzie realizowana, to będę pierwszym w Radzie Ministrów, który będzie rekomendował premierowi zamknięcie stoków – podkreślił.

I dodał, że choć w poniedziałek zanotowano zaledwie nieco ponad 5 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem, to „radzi śledzić, co się będzie działo w piątek czy kilka dni po tym, jak te masowe wyjazdy miały miejsce”.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA